Wróżby z kart Tarota

Wróżby z kart Tarota
 

Wróżby z kart tarota to nie tylko teoria

Wróżby z kart tarota to nie tylko znajomość podręcznikowych znaczeń poszczególnych kart. To przede wszystkim otwarty umysł oraz wyczulenie na symbole i przeczucia.

Wróżby z kart tarota - początki

Tarot ma coś takiego w sobie, że od wieków niezmiennie fascynuje ludzi - niezależnie od kraju pochodzenia i kultury, w której się wychowali. Nic więc w tym dziwnego, że tyle osób zwraca się właśnie ku wróżbom z kart Tarota w poszukiwaniu odpowiedzi. Tarot składa się z 78 kart, które podzielone są na dwie grupy: Wielkie i Małe Arkana. Z kolei Małe Arkana dzielimy na cztery kolory (określane także jako Dwory): Buławy, Kielichy, Miecze i Denary.

Mówiąc najprościej, Wielkie Arkana to archetypy, które symbolizują ludzką drogę przez życie. Rozpoczynają się od karty Głupca - osoby nieuświadomionej, a kończą na Świecie, czyli na karcie ukazującej ostateczne samopoznanie. Małe Arkana mówią nam o rzeczach codziennych i przyziemnych: Kielichy symbolizują emocje, Miecze racjonalność, Denary sprawy materialne, a Buławy kwestie związane ze sferą ducha.

Tarot jest swego rodzaju kluczem do uzyskania odpowiedzi, ale wymaga od nas czegoś więcej niż poznania znaczenia samych kart. Do wróżby z kart tarota potrzeba wewnętrznego skupienia i otwartego umysłu. Jeśli zaufamy kartom Tarota, nie tylko poznamy odpowiedzi na dręczące nas pytania, ale także wstąpimy na drogę do samopoznania.

Wróżby z kart tarota - kilka słów ostrzeżenia

Wróżby z tarota nie da się nauczyć w tydzień. Karty Tarota nie tylko komunikują się własnym językiem, który nie każdy jest w stanie zrozumieć, ale także wymagają sporej dozy wyczucia i respektu. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że powinniśmy się ich bać. Po prostu jeśli nie będziemy ich traktować z należytym szacunkiem, chociażby pytając w kółko o to samo w małych odstępach czasu, prędzej czy później zaczną kłamać. Tarot to w końcu nie zabawka! Warto o tym pamiętać, zanim zaczniemy wróżyć i poznawać te niezwykłe karty.

Skontaktuj się ze mną i wybierz wróżby z kart Tarota na telefon!


Twoja dobra wróżka, tarocistka, tłumacz snów
Anna Kempisty

Tagi: wróżby z kart tarota, tarot, stawianie kart, wróżka tarot, tarot online, wróżby online, wróżka online, wróżka na telefon, wróżenie, dobra wróżka, wróżka warszawa, wróżby, horoskop,
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności