Kursy Tarota

Kursy wróżenia z Tarota w Szkole Wróżek

Aktualnie organizowane są kursy:

Kurs Tarota stopień I  - nauka wróżenia z Kart Tarota Arkana Duże oraz nauka wróżenia z Dat Urodzenia, ktore przeliczamy na Arkana Duże talii Kart Tarota
Kurs Tarota stopień II  - nauka wrózenia z całej talii Kart Tarota.


Oba Kursy wróżenia z Kart Tarota obejmują najważniejsze aspekty naszego życia: wróżby na miłość, małżeństwo, prace, finanse, biznes, zdrowie, miejsca. Kursy wróżenia z Kart tarota przygotowują do umiejętnego radzenia sobie z okreslaniem przyszłych zdarzeń, oraz dają solidne podstawy do dalszej edukacji we własnym zakresie.

Dlaczego warto nauczyć się wróżenia z Kart Tarota ?

• Kładę duży nacisk na przekazanie nie tylko wiedzy teoretycznej z zakresu wiedzy o Tarocie, ale także na wykształcenie umiejętności praktycznych.

• Zapewniam słuchaczom warsztatów niezbędne materiały dydaktyczne, do ćwiczenia jak wróżyć z kart tarota na warsztatach i po ich zakończeniu.

• Przygotowuję do praktycznego wykonywania zawodu wróżki.

• Umów termin indywidualnego Kursu Tarota lub zapisz się na grupowe Kursy wróżenia z Tarota, zadzwoń tel. 696 410 995


Czy potrafisz wróżyć? Czy do tego należy mieć specjalne predyspozycje?

Odpowiedź brzmi: Tak! Każdy może wróżyć! Każdy z nas ma nieograniczone zdolności i jedynie brak wiary w siebie sprawia, że boimy się spróbować. Ezoteryka, czyli “tajemna wiedza” jest bardzo trudną sztuką do opanowania i zgłębianie jej tajemnic trwa latami. W skrócie można powiedzieć, że zajmuje się ona rozwojem duchowym wykorzystując do tego różne narzędzia jak np. karty tarota, klasyczne, anielskie, runy, numerologię, chiromancję… W moim Gabinecie Wróżb możesz zbliżyć się do “tajemnej wiedzy” na profesjonalnych Warsztatach Tarota. Dzięki niej - zamiast błądzić po omacku, ucząc się wróżenia samodzielnie z książek i podpytując na forach internetowych - możesz skorzystać z mojego doświadczenia i wiedzy o Tarocie.

Kiedy chcesz nauczyć się malować, grać czy tańczyć idziesz do szkoły, bowiem na podstawie sugesti znajomych, czy książek to raczej osiągniesz mierny efekt. Musi być ktoś, kto pomoże Ci stawiać pierwsze kroki. Potem oczywiście to już będzie Twoje zadanie, aby wskazówki zastosować w praktyce. Każdy musi mieć swojego Mistrza!  Mój Gabinet Wróżb jest doskonałym miejscem, w którym w miłej atmosferze zdobędziesz podstawy teoretyczne i praktyczne wiedzy wróżbiarskiej. Zobaczysz, jakie to piękne móc kontemplować otaczającą Cię rzeczywistość - przy pomocy różnych narzędzi ezoterycznych - i wzbogacać Twoje wnętrze. Wchodzić na wyższe szczeble świadomości i dzięki temu, z łatwością rozwiązywać problemy pojawiające się na Twojej drodze razem z Tarotem. Dzięki oferowanej wiedzy będziesz mógł/ła polepszyć jakość Twojego życia i pomagać innym. Nauczę cię wróżenia z Kart Tarota.

Tarot historia

Od wieków próbuje się ustalić pochodzenie i czas powstania kart Tarota. Niestety jak dotąd, nikomu nie udało się tego uczynić. Pewnym natomiast jest to, iż pierwsze wzmianki na temat tych - jakże tajemniczych kart - pojawiły się około roku 1500 we Włoszech. Wówczas na Półwyspie Apenińskim była popularna gra hazardowa zwana Trionfi (później Tarocco – czyli Tarot). Gracze, bardzo często w przerwach między rozgrywkami, zabawiali się losowaniem kart i odgadywaniem ich znaczeń, aby w ten sposób próbować przepowiadać przyszłość.

Pierwsze talie kart Tarota były prawdziwymi dziełami sztuki, wykonywanymi na zlecenie książąt i arystokracji zazwyczaj z okazji świętowania jakiś ważnych wydarzeń. Każda karta była malowana własnoręcznie przez najlepszych artystów danego momentu. Zaś najstarszą talią zachowaną do naszych czasów są“Tarrochi Visconti Sforza” wykonane w XV wieku dla księcia Mediolanu Filippo Marii Viscontiego.

W XVIII wieku francuski duchowny, językoznawca, okultysta i mason Antonie Court de Gebelin badał karty Tarota od strony ich pochodzenia. Twierdził on, że 22 Wielkie Arkana pochodzą ze starożytnej egipskiej księgi albo zbioru tabliczek zawierających mistyczną wiedzę (pozostałości “Księgi Thotha” egipskiego boga misteriów i magii). Gebelin wierzył, że te mistyczne zapisy przybyły do Europy wraz z wędrownymi magami (kapłanami starożytnej religii perskiej - zoroastryzmu) w początkach średniowiecza, a następnie zostały ukryte i zapomniane.

Pod koniec XIX wieku Artur Edward White z pomocą malarki Pameli Colman Smith wymyślił i zaprojektował swoją własna nowatorską talię kart Tarota, która nazwano talią “Ridera-White'a”. Po raz pierwszy zilustrowano wszystkie 78 kart. Warto wspomnieć, że Waite był członkiem grupy okultystycznej “Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku” posługującej się systemem wiedzy ezoterycznej będącej swoistą syntezą Kabały, tarota i astrologii. Częścią systemu medytacyjnego związanego z kabalistycznym Drzewem Życia była kontemplacja kart tarota, jako najwyższy i najdoskonalszy rodzaj poznania.

W latach 40-tych XX wieku jednym z najbardziej znanych okultystów był Edward Alexander Crowley, który zaprojektował talię „Thoth”. Ten ekscentryczny brytyjski okultysta, mistyk, szachista i alpinista, zwrócił uwagę na psychologiczne podejście do magii i okultyzmu. Crowley jest autorem wielu książek, których znaczna większość traktowała lub choćby nawiązywała do wyznawanych przez niego filozoficzno-mistycznych poglądów.

Tarot składa się z połączenia jakby dwóch talii kart: w pierwszej znajdują się 22 karty (Arkana Wielkie) ponumerowane od I do XXI cyframi rzymskimi plus jedna karta bez numeru (czasami z cyfrą 0 lub bardzo rzadko XXII), natomist w drugiej (Arkana Małe) znajduje się 56 kart podzielonych na cztery kolory ( Pałki, Puchary, Denary, Miecze) gdzie w każdym z nich mamy 14 kart (14 kart ponumerowanych od 2 do 10 plus As, Król, Królowa, Rycerz, Giermek).

Arkana Wielkie przedstawiają drogę, dzięki której dochodzi się do pełnej świadomości własnej osobowości albo mówiąc dogłębniej opowiadają o cyklu ewolucji duchowej każdego człowieka. Natomiast Arkana Małe ukazują jego działania.

Uważa się, że w Tarocie nie ma jednej, właściwej interpretacji kart. Każdy w trakcie nauki wróżenia z kart Tarota powinien wypracować swój własny klucz. Tarot nie jest wyrocznią i wskazuje jedynie na możliwości jakie ma przed sobą człowiek. Mówi o tym, co może się wydarzyć, ale nie musi. Tarot ostrzega i podpowiada oraz mówi o naszych siłach i słabościach. Radzi jak walczyć z naszymi lękami i jaką drogę należy obrać, aby zakończyła się ona sukcesem.

Doradztwo osobiste. Dlaczego warto?

Wróżenie z kart tarota obecnie staje się coraz modniejsze, bowiem ludzie nieustannie poszukują doradców duchowych, wróżek, które pomogą im poradzić sobie ze stresem, podpowiedzą techniki lepszej organizacji czasu, pracy. Obecne czasy wymuszają podejmowanie szybkich decyzji, a Tarot skutecznie podpowiada jak osiągać zamierzone cele, a także zdradza jak realizować się w życiu.

Dlaczego Tarot?

Zapewne już od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy warto uczestniczyć w kursie Tarota. To odpowiednie dla Ciebie miejsce na naukę. Znajdziesz tu odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, związane z tym jakże fascynującym, narzędziem ezoterycznym. Tarot, pozwoli Ci nie tylko poznać przyszłość, ale również zajrzeć w najbardziej skryte zakamarki Twojej osobowości.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności